Windows 11 SE ortaya çıktı

Guru

Member
Yönetici
Microsoft'un Chromebook tarzında daha okul odaklı ve öğrenci odaklı işletim sistemi olan Windows 11 SE (School Edition) bugün düzenlenen etkinlikle duyuruldu. Windows 11 Se'nin ne için olduğunu size anlattık.

Windows 11 SE nedir?​

Microsoft, öğrenciler ve okullar için tasarlanmış yeni bir Windows 11 sürümü oluşturdu. Windows 11 SE yalnızca K-8 sınıfları için tasarlanmış düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlara gönderilir.

Microsoft, okulların ve öğrencilerin neden Chromebook'lara akın ettiğini anlamakta zorlanıyordu. Şirket daha önce Windows 10'u Microsoft Mağazası'ndaki uygulamalara odaklayan sınırlı bir mod denemişti. Ancak bu kısıtlamanın son kullanıcılar ve okullar için daha yararlı olabileceği düşünülüyordu, çünkü Microsoft Store'da bunu anlamlandıracak yeterli uygulama yok.

1636522903216.png

Windows 11 SE, okullar için olması gereken işletim sistemine farklı bir yaklaşım getiriyor. Ortaya çıkan bu yeni sistem, iptal edilmeden önce Microsoft'un Windows 10x'ine benzerliği ile de dikkat çekiyor. Windows 11 SE yalnızca yeni düşük maliyetli aygıtlara sahip öğrenciler ve akademisyenler tarafından kullanılabilir. Windows 11 SE, Microsoft Edge, Office ve Microsoft'un bulut tabanlı hizmetleri için optimize edilmiş olsa da, yalnızca Microsoft uygulamalarıyla sınırlı olmayacaktır.

Microsoft, uygulamaları yan yana veya diğer mizanpajlara yerleştirmenize olanak tanıyan bu sürümdeki pencere düzenleyicisini kısıtlamıştır. Windows 11'de ikiden fazla şekilde düzenlenebilen pencereler bu sürümde yalnızca yan yana ve en fazla iki görünümle kullanılabilir.

Windows 11'in yeni Widget'lar bölümü, sınıf ortamında dikkat dağıtıcı olarak görüldüğü için Se'de kaldırıldı. Microsoft Edge, Windows 11'de varsayılan olarak kapalı olan Chrome uzantılarını çalıştıracak şekilde de yapılandırılacaktır. Windows 11 SE, öğrencilerin bu Windows 11 SE dizüstü bilgisayarlarını sınıfın ötesinde kullanmasını kolaylaştırmak için belgeleri varsayılan olarak çevrimdışı destekle Onedrive'a da yedekleyecektir.

Microsoft, Windows 11 SE dizüstü bilgisayarların bu yılın sonunda eğitim kanallarına ulaşmasını bekliyor.

turkerv

New member
Microsoft Windows 10 son isletim sistemi olacak demisti ama windows 11'i cıkarttı. bunun cıkmasına bence lüzum yoktu. windows 10'dan fazla bir farkı yok sonucta..