windows mu linux mu?

• Konbuyu başlatan Ced34
  • Başlangıç tarihi
C

Ced34

Guest
Arkadaslar sizce hangi isletim daha iyidir? Ya da söyle sorayım, Linux kullanmanın, Windows kullanmaya göre bir avantajı var mıdır? Eğer varsa bu avantajlar nelerdir? Linux kullanarak ne elde edebiliriz?

V

Vigor

Guest
böyle bir soru sorduğuna göre, senin icin Windows en iyisidir cünkü alışkanlıklar sebebiyle, son kullanıcılar, Linux kullanmakta sorunlar yasıyor ve tekrar Windows'a dönüyorlar. Linux icin yapılan programların aldığı destek sebebiyle, arayüz olarak kısıtlı kalması da bunda bir etken olabiliyor.. Ben şahsen, Windows işletim sistemini tercih ediyorum. Fakat bunu fanatizm boyutuna getirmemek gerekir.. Kim hangi işletim sistemini seviyorsa onu kullanmalı..

C

Cagatay

Guest
Yaptığınız islere ve kullandıgınız uygulamalara göre değişir. Eğer bilgisayarda oyun oynamak sizin icin öncelikse, Linux kullanmanız durumunda, sorun yasarsınız ve bir cok oyunu oynayamazsınız. Eğer bilgisayarınızı günlük amaclarla kullaniyorsaniz, bu durumda, Linux'un ihtiyaclarinizi ne seviyede karsıladıgını anladıktan sonra, Linux isletim sistemini deneyebilir ve buna göre karar verebilirsiniz seklinde düsünmekteyim..

H

Hande

Guest
böyle bir soru sorduğuna göre, senin icin Windows en iyisidir cünkü alışkanlıklar sebebiyle, son kullanıcılar, Linux kullanmakta sorunlar yasıyor ve tekrar Windows'a dönüyorlar. Linux icin yapılan programların aldığı destek sebebiyle, arayüz olarak kısıtlı kalması da bunda bir etken olabiliyor.. Ben şahsen, Windows işletim sistemini tercih ediyorum. Fakat bunu fanatizm boyutuna getirmemek gerekir.. Kim hangi işletim sistemini seviyorsa onu kullanmalı..

Katılıyorum..

H

huseyin

Guest
esasen karar vermek cok kolay..

dual boot olarak ikisini de bilgisayarina kurarsin..

hangisini tercih edersen onu kullanirsin..

X

xrt

Guest
oyun oynuyorsan, linux kesinlikle sana gore degildir.. linux destekli oyunlari bulsan dahi, iyi performans alamazsin. windows oyun performansi konusunda cok daha ilerde..

yine de mutlaka kullanmak istiyorum diyorsan, dual boot yap, biraz dene, baktin olmuyor silersin..